Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Dünya haberleri > Fakir Afrikalı 18 yaşında'ki nijerya'lı kadınlar italyan mafyaları tarafından İtalya'da ve Hollanda, Almanya, Norveç'de zorla orospuk yaptiriliyor


Fakir Afrikalı 18 yaşında'ki nijerya'lı kadınlar italyan mafyaları tarafından İtalya'da ve Hollanda, Almanya, Norveç'de zorla orospuk yaptiriliyor
Tarih 21/08/2011 15:49 Yazar Onur Okuyanlar 5503
Print Pdf Email RSS
Fakir Afrikalı 18 yaşında'ki nijerya'lı kadınlar  italyan mafyaları tarafından İtalya'da  ve Hollanda, Almanya, Norveç'de zorla orospuk yaptiriliyor. www.aybilgi.netFakir Nijerya'lı 18 yaşında'ki ve altında'ki genç kızlar italyan mafyaları tarafından zorunlu orospuk yaptiriliyor.

İtalya'da cinsel kölelik yapmaya zorlanan yüzlerce Nijeryalı yoksul genç kadının organize suç örgütlerinin tehdidi ile Nijerya'dan İtalya'ya getirildiği, buradan da Hollanda, Almanya, Norveç gibi Kuzey Avrupa ülkelerine gönderildiği ortaya çıktı.İtalya'da yürütülen uluslararası boyuttaki iki farklı operasyon, çoğu güney Nijerya'daki Benin şehrinden getirilen kızların, 60 bin euro kazanacakları vaadiyle kandırıldıktan sonra İtalya'da fahişelik yapmaya zorlandığını ortaya koydu.

"Foglie Nere" ve "Saturday Fever" adı altında gerçekleştirilen operasyonlar, zina sektörünün uyuşturucu ve silah ticaretinin ardından organize suç şebekelerinin en önemli kazanç kaynağı olduğunu yansıttı

Suç şebekelerinin kölesi konumuna getirilen Nijeryalı kadınların psikolojik ve fiziki şiddete hedef oldukları ve tehdit edildikleri anlaşıldı.


afrikali-kadinlar-fuhusa-zorlaniyor-afrikali-kiz-resimleri


GÖÇMEN KADINLAR KAÇIRILIYOR

Soruşturmanın sonucunda ulaşılan verilere göre İtalya'da bu sektörde 10 bin Nijeryalı kadın çalıştırılıyor. Bu kadınların sektörde yüzde 41'lık bir paya sahip. Benin'den İtalya'ya getirilen kızlar ağırlıklı olarak Roma, Torino ve Castel Voltürno'da çalışmaya zorlanırken, daha sonra Hollanda, Almanya ve Norveç gibi Kuzey Avrupa ülkelerine gönderiliyor.

Soruşturmanın ortaya koyduğu bir başka çarpıcı gerçek ise Akdeniz'den teknelerle gelen yüzlerce göçmenin ilk ayak bastığı Sicilya'daki Lampedusa'da Nijeryalı kızların organize insan tacirleri tarafından kaçırıldığı, göçmen trafiğinin yoğun olduğu 2008 yılında cinsel köleliğe zorlanan Nijeryalı kızların sayısının bir önceki yıla oranla iki katına çıkarak 800'den 1.600'e ulaştığı oldu.

SUÇ ŞEBEKELERİN HEDEFİ YOKSUL AİLELER

Uzmanlar yüzlerce Nijeryalı kadının organize suç çetelerinin tehdidinde cinsel kölelik yaptığını, çoğu kez Nijerya'daki çok yoksul koşullarda yaşayan ailelerin de kızlarının para karşılığında satışına razı oldukları ileri sürüldü.

Soruşturma çerçevesinde iki İtalyan hekim de kaç aylık olduğuna bakmadan hamile kalan Nijeryalı kadınlara 300 ila 2.500 euro karşılında kürtaj yaptıkları gerekçesiyle tutuklandı

Bir çoğu 18 yaşın altında olan Nijeryalı kızları cinsel kölelik yapmakla tehdit eden uluslararası ölçekteki suç çetesinin Nijerya, İspanya, Fransa, Hollanda, Almanya, Yunanistan bağlantılı olduğu anlaşıldı.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama