Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Dünya haberleri > İtalya'nın Sicilya Adası'nda yaşayan ünlü İtalyan mimar Flavio Albanse, villasının damına Türk bayrağı asınca jandarma ile başı belaya gird


İtalya'nın Sicilya Adası'nda yaşayan ünlü İtalyan mimar Flavio Albanse, villasının damına Türk bayrağı asınca jandarma ile başı belaya gird
Tarih 19/08/2011 15:42 Yazar Onur Okuyanlar 1501
Print Pdf Email RSS
İtalya'nın Sicilya Adası'nda yaşayan ünlü İtalyan mimar Flavio Albanse, villasının villasının damına Türk bayrağı asınca jandarma ile başı belaya girdSicilya Adası'nda yaşayan ünlü İtalyan mimar Flavio Albanse, villasının damına Türk bayrağı asınca jandarma ile başı belaya girdi.

Dünyaca ünlü İtalyan mimar, tasarımcı ve koleksiyoncu Flavio Albanese, Sicilya Adası’nın güneyindeki Pantelleria Adası’ndaki villasının damına Türk bayrağı asınca jandarma ile başının belaya girdiğini söyledi.

Corriere della Sera Gazetesi’ne konuşan Albanese “Ben şark kültürü hayranıyım. Evimde yüzlerce Türk kilimi var. Türkiye’den bir ayyıldızlı bayrak aldım. Villamın damına astım. Çünkü Türk bayrağı son derece etkileyici, güçlü, şık ve güzel, onurlu bir aksesuvar. Ertesi günü kapıma jandarma dayandı.

İtalyan yasalarına göre özel mülke sadece İtalyan bayrağının asılabileceğini söyledi. Ben de sanatçı tarafımı anlattım, Türk bayrağının tasarımımın bir parçası olduğuna ikna ettim. Neyse ki ikna oldular, Türk bayrağı villamın damında dalgalanıyor ve en çok da komşularım stilist Giorgio Armani ile şarkıcı Sting’i etkiliyor” dedi.

Kaynak-Reha ERUS / HÜRRİYET
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama