Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Dünya haberleri > 150 yıldır kayıp olan isa peygamber'in yüzünün resim edildiği tablo bulundu


150 yıldır kayıp olan isa peygamber'in yüzünün resim edildiği tablo bulundu
Tarih 06/08/2011 12:57 Yazar Onur Okuyanlar 2609
Print Pdf Email RSS
hz isa resmi150 yıldır kayıp olan ve Hz. İsa'nın yüzünü en gerçekçi biçimde resmeden Veil of Veronica tablosu bir karavanda bulundu..

Hıristiyan dünyası bu olayı konuşuyor. Yaklaşık 150 yıldır kayıp olan ve Hıristiyan aleminde Hz. İsa'nın çehresini en doğru şekilde yansıttığı iddia edilen Veil of Veronica tablosunun, uzun yıllardır ABD'nin Tennessee eyaletindeki bir karavanda bulunduğu anlaşıldı.
http://rsm.haber365.com/H/1312609004_28_isa.jpg

Olay Kelly Ghormley adlı kadının tabloyu bir kiliseye satmaya çalışması üzerine ortaya çıktı.

"17 YILDIR YATAK ODAMDA DURUYOR"

Tennessee'nin Madisonville şehrinde bir karavanda yaşayan ve komşuları tarafından Frosty adlıyla tanınan 73 yaşındaki bir adam, tablonun karavanı satın aldığı günden beri kendisine ait olduğunu ve 17 yıldır yatak odasında durduğunu açıkladı.

Tablonun günışığına çıkması ise bir soygun neticesinde oldu. Frosty'nin karavanını soyan Kelly Ghormley adlı kadın, ele geçirdiği tabloyu bir kiliseye satmaya çalışırken kilise yetkilileri tabloyu tanıyarak durumu polise haber verdi.

Ghormley'nin tutuklanmasının ardından olay ABD medyasına yansıdı. Konuyla ilgili görüş bildiren uzmanlar ise tablonun paha biçilemez olduğunu söylüyor.

PAPA 13. LEO TABLOYU KUTSAMIŞTI

Tablonun Hıristiyan dünyası için manevi değeri çok büyük. Efsaneye göre çarmıha gerilmek üzere Romalı askerler tarafından Golgotha tepesine götürülmekten olan Hz. İsa'ya yardım eden Veronica adında bir kadın, kalabalığı yararak Hz. İsa'nın yüzünü bir mendille siler ve ardından Hz. İsa'nın çehresi bu mendilin üzerinde belirir.

Hıristiyan tarafından kutsal kabul edilen bu mendilden yola çıkılarak yapılan söz konusu Veil of Veronica tablosu da Hz. İsa'nın çehresini en iyi yansıtan eser olarak kabul görüyor.

Papa 13. Leo tarafından kutsanan tablonun Tennessee'deki bir karavandan nasıl çıktığı ise bilinmiyor. Vatikan ise şimdilik olayı 'tanrının bir mucizesi' olarak değerlendirmekle yetindi.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
banu_ak
yorumlar tablodaki resmedilen HZ.İSA (AS) yüzü çok korkunç onun peygamberler en güzel şekilde nur yüzlü yaratılmıştır. böyle kötü resmedilmesi utanç verici... ALLAHÜTELA onları hem güzel hem nur gibi yaratmıştır...hristiyanlar saçmalıyorlardı şimdi ise iyice saçmalamaya başladılar Smile
06
Ağu
Arama