Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Dünya haberleri > Libya'daki Nato bombardımın'da kaddafi'nin küçük oğlu öldü


Libya'daki Nato bombardımın'da kaddafi'nin küçük oğlu öldü
Tarih 05/08/2011 19:00 Yazar Onur Okuyanlar 866
Print Pdf Email RSS
www.aybilgi.net kaddefi oğkunu kaybettiLibya'da NATO'nun düzenlediği bombardımanda Libya lideri Muammer Kaddafi'nin oğullarından birinin öldüğü bildirildi. 
 
Muhaliflerin sözcüsü Muhammed Zevavi, NATO uçaklarının başkent Trablus'un 150 km doğusundaki Ziliten bölgesinde gece düzenlediği bombardımanda Libya liderinin oğlu Hamis Kaddafi'nin (27) öldüğünü belirtti.Zevavi, bu bilginin Muammer Kaddafi'nin komuta kademesine sızan casuslardan sağlandığını ifade ederek, bombardımanda Hamis Kaddafi'nin yanı sıra 31 kişinin öldüğünü söyledi.

Libya devlet televizyonu da NATO uçaklarının dün başkent Trablus'un güneydoğusunda "sivil ve askeri" hedefleri bombaladığını duyurmuştu.

NATO güçlerinin nisan sonunda düzenlediği hava saldırısında, Kaddafi'nin küçük oğlu Seyfül Arab Kaddafi (29) ile 3 torununun öldüğü bildirilmiş ancak İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, bu haberi yalanlamıştı.

Berlusconi, "koalisyonun bu işe dahil olmadığını, Kaddafi'nin oğlunun bombardıman sırasında ülke dışında olduğunu" belirtmişti.

DAHA ÖNCE DE ÖLDÜ
Mart ayında muhalifler Hamis Kaddafi'nin bir kamikaze uçuşu sonucu öldüğünü duyurmuş tüm dünya bu haberi Kaddafi'nin oğlu öldürüldü başlığıyla öğrenmişti. Daha sonra haberin doğru olmadığı ortaya çıktı ve Hamis Kaddafi babasının Trablus'taki ordusuna kumanda etmeye devam etti.

Eğer bu seferki iddia doğrulanırsa Kaddafi hem moralman hem de askeri açıdan çok ciddi darbe almış olacak. Hamis Kaddafi'nin kumanda ettiği 32. tugay Libya ordusunun en profesyonel ve sadık birimi olarak tanınıyor.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.