Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Fotograflı haberler > Dünya'nın en güzel 10 ülkesi ve fotograflari (en güzel ülke resimleri)


Dünya'nın en güzel 10 ülkesi ve fotograflari (en güzel ülke resimleri)
Tarih 31/07/2011 18:45 Yazar Onur Okuyanlar 6747
Print Pdf Email RSS
dünyanın en güzel 10 ülkesi www.aybilgi.netDünyanın en güzel şarabını üreten ülkesi olarak kabul edilen Fransa'da, ayrıca 400 çeşit peynir üretiliyor. Fransa'nın kötü tarafları ise sıkı bürokrasi...

Bu gün sizlere dünyanın en güzel ve yaşanabilir 10 ülkesini paylaşıyoruz.


Dünyanın Yaşanacak En Güzel 10 Ülkesi

1- FRANSA

Fransa’yı en yaşanılır ülkeler arasında birinciliğe çıkaran iki faktör çok iyi işleyen sağlık sistemi ve tadına doyum olmayan yemekleri.

Fransa’da uygulanan sosyal sigorta sistemi, ülke nüfusunun yüzde 80’ini kapsıyor. Hükümet ayrıca, serbest meslek sahipleri ve tarım işçileri için ek bütçe sağlıyor.

Dünyanın en güzel şarabını üreten ülkesi olarak kabul edilen Fransa'da, ayrıca 400 çeşit peynir üretiliyor.

Fransa’nın kötü tarafları ise sıkı bürokrasi ve yüksek vergiler.


2- AVUSTRALYA

En hareketli ve sağlıklı yaşam tarzına sahip ülke kabul edilen Avustralya’da, balıkçılık, yatçılık ve su sporları halkın en büyük uğraş alanları. Ülkede insanlar hafta sonlarını kumsalda geçirmeye alışkınlar.

Sahip olduğu göçmen nüfus Avustralya’nın kültürüne renk katıyor. Avustralya halkı genel olarak arkadaş canlısı yapısıyla tanınıyor. Ülkedeki başlıca sorun, yüksek konut fiyatları olarak gösteriliyor.3- İSVİÇRE


Doğal ve ekonomik zenginlikleriyle, Avrupa’da en kaliteli yaşam olanaklarından birini sunan İsviçre, dünyanın bankacılık devi olarak kabul ediliyor.

Bunun başlıca nedeni, Avrupa Birliği (AB) ve Euro Bölgesi üyesi olmayan ülkedeki bankacılık işlemlerinin hem kolayca hem de üst düzey gizlilik içinde yapılabiliyor olması.

Güçlü bir kültürü olmadığı söylenen ülkede, son dönemde aşırı sağcı görüşler yükseliyor.


4- ALMANYA


Almanya, baştan aşağı bir sanat ülkesi. Ülke genelinde toplam 300 tiyatro, 130 orkestra var. Almanya’daki 500 sanat müzesi her alandan binlerce esere ev sahipliği yapıyor. Her yıl tam 100 bin yeni kitabın basıldığı Almanya’da, günlük gazete sayısı 350’nin üzerinde.

Avrupa’nın en gelişmiş sanayilerinden biri olan Almanya dünyanın en verimli sosyal sistemlerinden birine sahip.

Ancak çırılçıplak doğa yürüyüşü yapan insanlar biraz can sıkıcı olabilir.


5- YENİ ZELANDA

Pasifik Okyanusu’nda yer alan ada ülkesi Yeni Zelanda, dünyanın en güzel manzaralarından birine sahip. Nüfusu 4,5 milyona yaklaşan ülkede, kişi başına düşen gelir 27 bin dolar civarında.

Yoksulluğun çok az, suç oranının neredeyse sıfır olduğu ülkede tam bir sükûnet ortamı hâkim. Yeni Zelanda’nın kendi adına güzel, dünya adına kötü olan özelliği, yasaları dolayısıyla bu ülkeye göç etmenin neredeyse imkânsız olması.6- LÜKSEMBURG

Avrupa’nın ortasındaki Lüksemburg’da, birçok dil aynı anda konuşuluyor. Çok çeşitli bir kültüre sahip olan ülkede, her köşe başında Michelin yıldızlı bir restoran bulunabilir.

Sadece 2 bin 586 kilometrekare büyüklüğündeki dünyanın tek bağımsız grandüklüğü Lüksemburg, 420 bin kişilik nüfusuyla pek de canlı olmayan bir yaşam tarzına sahip.


7- ABD

Birbirinden farklı kültürleri ve her zevke hitap edebilecek farklı eğlence anlayışlarını barındıran ABD, seyahat için tercih edilebilecek en mükemmel yerlerden biri. New York’taki Times Meydanı, Las Vegas, Niagara Şelalesi, Disneyland, Büyük Kanyon Ulusal Parkı, Hawai Waikiki kumsalı, Washington’daki anıt parklar ve Empire State Binası ABD’de görülebilecek yerlerden sadece birkaçı.

Dünyanın en konforlu ülkesi olarak görülen ABD’nin bu konforunun abartılı olduğunu söyleyenler de var.


8- BELÇİKA


Kaliteli çikolataları, biraları ve meşhur patates kızartmaları Belçika’nın tek olumlu yanı değil. Avrupa'nın en yeşil başkenti, NATO ve AB’nin merkezi Brüksel, sadece 150 bin kişilik nüfusuyla dünyanın en rahat yaşanabilen kentlerinin başında geliyor.

Ancak Brüksel sokaklarını dolduran asık suratlı politikacılar yüzünden Belçika’da güler yüzlü insanlara hasret kalabilirsiniz.


9- KANADA

Kişi başına düşen elektrik tüketiminin, gelirin ve yaşam alanının en fazla olduğu ülkelerden biri Kanada. Büyüleyici bir doğal güzelliğe sahip olan ülke, kamp, kayak, balıkçılık, dağcılık, kano ve dağ bisikleti gibi doğa sporları için mükemmel bir coğrafyaya sahip.

Quebec, Calgary, Ottawa, Vancouver ve Toronto gibi birçok Kanada şehri dünyanın en pahalı 100 şehri arasında. Bu ülkede, doğru düzgün bir hayat kurabilmek için çok para kazanmanız şart.

10- İTALYA


Her köşesinden tarih fışkıran başkent Roma, modanın merkezi Milano, tarihi kent Perugia ve tatil merkezi Calabria... İtalya, turistik, tarihi ve kültürel çeşitliliğiyle her zaman tercih edilen bir ülke. Avrupa'nın en güzel zeytinyağları ve şarapları bu ülkede üretiliyor.

Yemekleri, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra, Avrupa’nın dördüncü büyük ekonomisine sahip İtalya’nın insanı da hayatından memnun. Ülkenin bir tek sorunu var, o da seks düşkünlüğüyle vatandaşlarını utandıran Başbakan Silvio Berlusconi. 
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.