Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Almanya haberleri > Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus Nükler Güçleri Her Türlü Saldırıya Hazır


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus Nükler Güçleri Her Türlü Saldırıya Hazır
Tarih 20/11/2007 18:47 Yazar Onur Okuyanlar 1015
Print Pdf Email RSS
Putin Meydan Okudu  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ülkesinin Sınırlarındaki "Çok Açık Şekilde Yapılan Güç Gösterisine" Kayıtsız Kalamayacağını Belirterek, "Rus Nükleer Güçleri Her Türlü Saldırıya Uygun Karşılığı Vermek İçin Hazır Olması Gerek" Dedi.


Rus İtar-Tass ajansının haberine göre Putin, Savunma Bakanlığında düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmada, “Belirli ülkeler ve NATO, önceki anlaşmaları ihlal ederek sınırlarımıza yakın bölgelerde askeri üsler inşa ediyor. Rusya'nın, katılımcı tüm ortakların komutasında eşit şekilde yer almasını öngören tek füze kalkanı önerisi ne yazık ki hala cevaplanmadı” dedi.
"KAYITSIZ KALAMAYIZ"

Rusya'nın sınırlarındaki “çok açık ş
ekilde yapılan güç gösterisine” kayıtsız kalamayacağını ifade eden Putin, Rusya'nın her türlü saldırıya anında uygun karşılığı vermesi için nükleer güçlerinin muhabere hazırlık derecesinin güçlendirileceğini söyledi.

NÜKLEER GÖZDAĞI


Putin, bilim ve teknolojideki son gelişmelere göre teçhizatlandırılmış seyyar silahlı kuvvetlerin Rusya'nın güvenliğinin en önemli sigortası olduğunu belirterek, “Sadece onların gerçekten çok gelişmiş seviyesi Rusya'nın savunmasını güvence altına alabilir ve ülkeyi potansiyel tehditlere karşı koruyabilir. Stratejik nükleer güçlerin muharebe hazırlık derecesinin güçlendirilmesi en önemli görevlerden biri” dedi.

Rusya Savunma Bakanlığının son dönemdeki başarılarının “kötü olmadığını” söyleyen Putin, “Stratejik uçaklar devriye uçuşlarına yeniden başladı. Değişik durumlarda ordu ve deniz gücünün askeri tatbikatlarda kullanımı gelişti. Operasyon ve savaş eğitimi yoğun hale geldi” diye konuştu.

"AKKA'YA ASKI ZORUNLULUKTU"

Avrupa Konvansiyonel Kuvvetler Anlaşmasını (AKKA) askıya alma konusuna değinen ve Rusya'nın buna tek taraflı olarak uymayacağını ifade eden Putin, şunları kaydetti: “Bunun (AKKA'yı askıya alma) gerekli ve mecburi bir önlem olduğunu vurgulamalıyım. Ortaklarımız anlaşmayı uyarlamadığı gibi anlaşmaya katılmadı da. Ortaklarımız anlaşmanın yenilenmiş versiyonuna katılırlarsa ve yükümlülüklerini tam olarak yerine getirirlerse, Rusya yükümlülüklerini yerine getirme konusunu gözden geçirecektir. Hiçbir şeyi tek taraflı uygulamayacağız. Ortaklarımız anlaşmayı onaylamadı, hatta bazıları imzalamadı bile. Yıllarca neyi bekleyeceğiz? Bunu sonsuza dek yapmayacağız.”

Rusya'nın aşırılıklar ve terörizmle mücadelesini güçlendirmesi gerektiğini belirten Putin, “Rusya'nın sınırlarının yakınındaki çatışmaların yanı sıra terörist ve aşırı gruplar hala Rusya'ya yönelik tehdit oluşturuyorlar” diye konuştu. 1 saat önce..
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.