Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Türkiye haberleri > Eskişehir'de evlilik hazırlığı yapan gençlerin bilgilendirilmesi amacıyla ‘Evlilik okulu' adı verilen kurs açıldı.


Eskişehir'de evlilik hazırlığı yapan gençlerin bilgilendirilmesi amacıyla ‘Evlilik okulu' adı verilen kurs açıldı.
Tarih 20/11/2007 17:00 Yazar Onur Okuyanlar 1264
Print Pdf Email RSS
'Evlilik Okulu' Kursu ESKİŞEHİR'de evlilik hazırlığı yapan gençlerin bilgilendirilmesi amacıyla ‘Evlilik okulu' adı verilen kurs açıldı.

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı 80’inci Yıl Zehra Kemal Aksoylu Toplum Merkezi'nde açılan kursa 36 kadın katıldı.

10 hafta sürecek kursa katılan kadınlara Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Nadide Karkıner eğitim verecek.

Yrd.Doç.Dr. Nadide Karkıner kurs süresince, ‘İnsanlar niçin evlenir?', ‘Evliliğe hazırlık', ‘Tanışma ve eş seçimi', ‘Evlilik psikolojisi ve ruh sağlığı', ‘Evlilikte iletişim, eleştiri, çatışmalar ve sorun çözme yöntemleri', ‘Evlilikte mutluluğun püf noktaları', ‘Evlilikte cinsellik ve korkular', ‘Anne ve baba olmaya hazırlık', ‘Akraba evliliği' ve ‘Boşanmalar' konularında bilgiler vereceklerini söyledi.


Eskişehir Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Basri Canbaz, Evlilik Okulu’na sadece kadınların değil erkekleri de beklediklerini belirtti. Canbaz, “Bu kursun amaçlarından biri evlilik hazırlığı yapan gençleri bilgilendirmek, diğeri de evli çiftler arasında çıkabilecek sorunların nasıl aşılacağınını aktarmaktır. Kursumuza katılanların tamamı kadın. Ereklerin de bu kursa katılmalarını bekliyoruz” dedi. 3 saat önce..
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama