Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > > Tek Kollu, Bacaklı Devler Dünya 3.sü


Tek Kollu, Bacaklı Devler Dünya 3.sü
Tarih 20/11/2007 16:40 Yazar Onur Okuyanlar 1172
Print Pdf Email RSS

Dünya Ampute Futbol Şampiyonası'nda, Brezilya'yı Uzatma Dakikalarında Attığı Golle 1-0 Yenen Türkiye, Dünya Üçüncüsü Oldu.

Antalya'da düzenlenen Dünya Ampute Futbol Şampiyonası'nın son gününde, Türkiye ile Brezilya, üçüncülük unvanını elde etmek için karşı karşıya geldi.Dünya Ampute Futbol Şampiyonası'nda, Brezilya'yı uzatma dakikalarında attığı golle 1-0 yenen Türkiye, Dünya Üçüncüsü oldu.

Çekişmeli geçen maçın normal süresi 0-0 sona erdi. 10'ar dakikalık uzatma devrelerinin ilkinde her iki takım oyuncuları gol atmayı başaramadı. Türkiye, ikinci uzatma devresinde, maçın 66'ncı dakikasında Nurettin Balkaya'nın golüyle üstünlüğü ele geçirdi. Maçın kalan süresinde Brezilya Milli Takımı oyuncularının çabası sonucu değiştirmedi ve Türkiye maçı 1-0 kazanarak, dünya üçüncüsü oldu.


Brezilya ise dördüncü sırada yer aldı.

Nurettin Balkaya, maçtan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, galibiyet golünü atarak, takımına dünya üçüncülüğü kazandırdığı için kendisini dünyanın en mutlu insanı hissettiğini, sevincinden ötürü duygularını daha fazla dile getiremediğini söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci de hırsın sahaya yansıması sonucunda gelen galibiyetle çok mutlu olduğunu ifade etti. (Anadolu Ajansı) 4 saat önce
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama