Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > İnternet haberleri > Anonymous hacker gurubu 'türkiyedeki internete gelecek olan filitreyi tepki amaçlı saldıracak.


Anonymous hacker gurubu 'türkiyedeki internete gelecek olan filitreyi tepki amaçlı saldıracak.
Tarih 11/07/2011 12:59 Yazar Onur Okuyanlar 1069
Print Pdf Email RSS
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRb8N9396ltaBbwUn3mYXkush0V-FgF_pAqVJMLfBz89l7iIxbiAnonymous hacker gurubu 'türkiyedeki internete gelecek olan filitreyi tepki amaçlı saldıracak.

Türkiye'de yürürlüğe girmesi beklenen internete yönelik filtre uygulamasını gerekçe göstererek "siber saldırı" başlatan Anonymous (Anonim) adlı hacker grubu yaptığı açıklamada, "bu gece yeniden harekete geçileceğini" bildirdi."Anonymous" adına yapıldığı belirtilen yazılı açıklamada, seçim sürecinde ataklara ara verildiği belirtilerek, bazı medya organlarında ve basın yayın kanallarında gruba yönelik tutuklama haberlerinin yer aldığı anımsatıldı.

Açıklamada, şöyle denildi:

"Bu haberlerin göz dağı vermek ve korku yaratmak için yayınlandığına inanıyoruz. Anonymous oluşumu, bu haberleri yalanlamak için bu gece yeniden harekete geçecek. Bu defa bir önceki atak tiplerinden daha yüksek seviyede bir operasyon gerçekleştirilecek ancak herhangi bir sızma ve bilgi çalınması söz konusu olmayacak. Ayrıca bu gece başlayacak operasyonda hedefler son ana kadar açıklanmayacaktır. Operasyonda siyasi sitelere ve basın yayın organlarına ait sitelere atak yapılmaması yönünde karar alınmış olup atakların süresini paylaşamadığımızı belirtmek istiyoruz."
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama