Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Dünya haberleri > Paris'te Kürt derneklerine baskın Fransa kürtleri ülkeden atmak istiyor.


Paris'te Kürt derneklerine baskın Fransa kürtleri ülkeden atmak istiyor.
Tarih 08/06/2011 23:30 Yazar Onur Okuyanlar 1491
Print Pdf Email RSS
fransa kürtleri ülkeden atmak istiyor.Paris'te Kürt derneklerine baskın...  Fransa kürtleri çingenler gibi ülkeden atmak istiyor.

Baskınlarda en az 6 kişi gözaltına alınırken, her iki banliyö savaş alanına döndü. Paris’in Villiers le Bel banliyösündeki Kürt derneğine Fransız polisi tarafından baskın düzenlendi. Polis, Nedim Seven, Bülent Atmaca, Gülay Aydemir ve Rahmi Arıc isimli Kürtleri gözaltına aldı.

Fransa pkk'lı kürtleri ülkeden atmak istiyor
Fransa pkk'lı kürtleri ülkeden atmak istiyor

Dernekte aramalar sürerken, bölgede yaşayan Kürtler dernek önünde toplanarak protesto eyleminde bulundu. Daha sonra tren garını işgal eden eylemcilerle polis arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Banliyöde çöp konteynırları da ateşe verilirken, gar içerisinde sık sık anonslar yapılarak Kürtlerin eylem gerçekleştirdiği yönünde uyarılar yapıldı. Protestoların ardından tren seferleri ile otobüs seferleri durdu.
 
PKK’NIN AVRUPA’DAKİ KASASI YAKALANDI


Anti-terör polisi Evry banliyösündeki Kürt derneğine de baskın düzenledi. Baskını öğrenen Kürtler dernek önünde toplanarak olayı protesto ettiler. Çıkan çatışmalarda 4 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı, 3 kişi de gözaltına alındı.
 
Olayların yaşandığı garda tren ve bölgelerde otobüs ulaşımı durdu, çöp konteynırları ateşe verildi.
 
Arama yapılan Arnouville’deki “Kürt Kültür Merkezi”nin başkanı ile bir  açıklama yayımlayarak polisin tutumunu eleştiren Fransa Komünist Partisi, burada  gözaltına alınan kişinin, terör örgütü PKK’nın Avrupa’daki kasası olarak bilinen Nedim Seven olduğunu açıkladı.
 
Fransa’da 2010 senesinin başından beri yaklaşık 70 PKK militanı haraç toplamak, kara para aklamak gibi suçlardan tutuklandı.

DHA
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Onur
yorumlar Almanyada kürtleri ülkeden atmak istiyor fransa gibi.. o yüzden yeni yabancılar yasası cıkardılar ülkeyi 350.000 yabancı terk etti. Kürtler yapıyor pislik türklerin üzerine kalıyor kimlikte türk yazıyor. Anayasa yeniden düzenlensin kürtlere, türk kimligi verilmesin !
09
Haz
Arama
 
.