Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
>  Anasayfa > Haberler > Türkiye haberleri > Kürdistan haritasına (kurdistan map) tepkiler genişletilmiş türkiye haritası olarak çıkıyor.


Kürdistan haritasına (kurdistan map) tepkiler genişletilmiş türkiye haritası olarak çıkıyor.
Tarih 08/06/2011 15:33 Yazar Onur Okuyanlar 5507
Print Pdf Email RSS
Türkiye'yi bölünmüş olarak gösteren haritalara tepki olarak çizilen 'Genişletilmiş Türkiye' haritası internette elden ele dolaşıyor.

Bölünmüş haritalara sonunda sivil misilleme geldi.
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Hatay'ı Türkiye'den ayrı gösteren ve KKTC'yi yok sayan haritalara tepki gösteren duyarlı vatandaşlar, dünya savaşları sırasında yapılan anlaşmalara göre bugün olması gereken sınırları gösteren haritalar ortaya attılar.
ZATEN BİZİMDİ

İnternet ortamında e-mail yoluyla ve inanılmaz bir hızla yayılan 'Genişletilmiş Türkiye' haritasında, Ermenistan topraklarının tamamı, Musul, Kerkük, Ege Adaları, İskeçe, Gümülcine ve Kıbrıs'ın tamamı Türkiye sınırları içerisinde gösteriliyor.

EN GÜZEL CEVAP

'Bazı şeylere muadil bir dille aynı seviyeden cevap gerekir' başlığı ile yayılan 'Genişletilmiş Türkiye' haritası, daha önce dış güçler tarafından ortaya çıkartılan bölünmüş Türkiye haritalarına verilecek en güzel cevap olarak gösteriliyor.

Vatandaşlar, Atatürk'ün Lozan Antlaşmasından dokuz yıl sonra (1933) General Mac Arthur'a söylediği 'Allah nasip eder, ömrüm vefa ederse Musul, Kerkük ve Adaları geri alacağım. Selânik de dâhil Batı Trakya?yı Türkiye hudutları içerisine katacağım? sözlerini hatırlatıyorlar.

Bu yazımızda bulacagınız içerikler;

sözde
kürdistan haritası

kürdistan bayrağı

kürdistan tarihi

kürdistanın başkenti

kürdistan özgürlük şahinlerİ

Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Onur
yorumlar Tutturmuşlar bir yapay tarihtir kürtlere gidiyor... Kürtçe latince diyeni dahi duydum Smile insanın gülesi geliyo... Yolda yürümesini bilmeyen, 21 yüzyılda hala derebeylik düzeni güden 700-800 sene cağ gerisi yaşan kürtlere tutturmuşlar bir yapay tarih gidiyor Smile
09
Haz
Arama