Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Türkiye haberleri > Türk konsoloslukları dünya'da kendi yurttaşlarına hayvan muamelesi yapan tek konsolosluk çeşidi. (özelikle bükreş türk konsolosluğu)


Türk konsoloslukları dünya'da kendi yurttaşlarına hayvan muamelesi yapan tek konsolosluk çeşidi. (özelikle bükreş türk konsolosluğu)
Tarih 09/05/2011 20:46 Yazar Onur Okuyanlar 2458
Print Pdf Email RSS
Türk konsoloslukları dünyada kendi yurttaşlarına hayvan muamelesi yapan tek konsolosluk çeşidi.

Romanyada bükreşteki türk konsolosluğuna 2 kere gittim. Her seferinde konsolosluğa gelen türklere hayvan muamelesi yapıldıgını gördüm...  ve bu gün'kü yazımı bunun için ayırdım.


Dünyada kendi yurttaşlarına hayvan muamelesi yapan tek konsolosluk çeşidi.

kendilerini iyi eğitilmiş sanan konsolosluk çalışanları (en üstünden,en astına kadar) konsolosluğa gelen her türkü kendilerinden aşağıda gördükleri kırsal kesimden gelmiş cahil işçi statüsünde değerlendirerek ,"yürü lan hıyar tarzında" davranış sergilerler.üstelik bunların kulağını çekme gereğini kimsede duymaz.

telefonla danıştığınızda dahi size daha ağzınızı açmadan köpek gibi havlamaya başlarlar.ama eğer batılı bir ülkenin aksanıyla bir batılı edasıyla telefon ettiğinizde ,önünüzde bir diz çöküp ayaklarınızı yalamadıkları eksik kalır % 100 değişirler o zaman.

tanrı kimseyi türk konsolosluklarına düşürmesin.ssk hastaneleri gibidir valla.onlar yurttaş yada yurttaşlık hakları nedir bilmezler,ülkemizi hala osmanlı yurtşlarımızıda "kul"sanırlar.
ilginçtir yabancı dilde bilmezler.

kaynak: ekşisözlükKendi gözlemlediklerim, güvenlik var hiç bir zaman orada değil istedigin gibi konsolosluga girip çıkabilirsin...

Konsoloslukta çalışan bayan, sizinle konuşurken ikide bir size bağırır durur, suratı her zaman 5 karıştır.

cümlesi biter bitmez hemen mikrofonu kapatır. Bu arada görevlilerle konsolosluk arasında cam var :)) hoparlör ile konuşuyorsunuz.

Yanda calışan bir adam var oda aynı. şimman göbekli biri hakeret etmede üzerine yok...  sadice ben değil konsoloslukta 30dk kaldım türklere hayvan muamelesi yapılıyor..
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Onur
yorumlar İnsanlar sırf işleri olsun diye onca hakarete göz yumuyorlar. yazıklar olsun türklüğümden utanıyorum ne zaman bükreşteki türk konsolosluguna gitsem...
09
May
fikri duranlı
yorumlar o kadarda değil.sadece türk konsolosluğumu böyle yapıyor sanıyorsun.eşim romanya vatandaşı,ankaradaki romanya konsolosluğu eşime hiç bir sebep göstermeden bir sene konsolosluğa giremezsin cezası verdi.bu nedir nasıl iştir neyin nesidir böyle bir hakları varmıdır.inanın deliriyorum.nereye nasıl,başvuracağımıda bilmiyorum.AB üyesi bir ülke kendi vatandaşına böyle yaparsa varın siz düşünün.tesadüfe bakınki,iki ülkeninde başkentlerinde olan olaylar aynı.
14
May
Onur
yorumlar Aynen ankaradaki romanya konsoloslugunda bende sorun yaşadım. neredeyse birbirimize giriyorduk...
14
May
Arama
 
.