Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Türkiye haberleri > Kur'anı Kerim okuma yarışması


Kur'anı Kerim okuma yarışması
Tarih 18/11/2007 22:10 Yazar Onur Okuyanlar 1198
Print Pdf Email RSS

Kur'anı Kerim okuma yarışması Türkiye finalinde İzmit Anadolu İHL öğrencisi Hikmet Akça 1. oldu (2)  İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Kur'an-ı Kerim ve ezanı güzel okuma yarışmasında birincilikleri İzmit'ten iki öğrenci kazandı.

Sabancı Merkez Camii'ndeki yarışmaya vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Sabahın erken saatlerinden itibaren camiyi dolduranlar zaman zaman da görüntülü cep telefonlarına Kur'an ve ezanı kaydetti.20 öğrencinin toplam 3 saat süren Kur'an ve Ezan ziyafetini değerlendiren jüri üyeleri, birincilikleri İzmit Anadolu ve İmam Hatip Lisesi'ndeki öğrenciler Kur'an-ı Kerim'de Hikmet Akça, Ezan'da ise Ali Gülmez'e verdi. Kur'an okumada Ankara'dan Abdurrahman Ayaz ikinci, Samsun'dan Yusuf Sözen de üçüncü oldu. Ezan okumada ise İstanbul'dan Enes Sabahattin Konak ikinci, Denizli'den M.Fatih Kayacan ise üçüncü seçildi. Dereceye giren öğrencilere Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, milletvekili Vahit Kirişçi, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, ansiklopedi, cumhuriyet altını v.b. hediyeler verdi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, yarışmanın tertip heyetine teşekkür ederken, her öğrencinin birbirinden güzel okuduğunu, yarışmada en zor işi ise jüri üyelerinin yaptığını kaydetti.

Programa Müftü Mehmet Barış, AK Parti Adana milletvekili Vahit Kirişçi, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar da katıldı. (Cihan Haber Ajansı)
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.