Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM OLARAK GÖZÜKECEK KOD
>  Anasayfa > Haberler > Kişisel gelişim haberleri > Küçük bir bütçe ile kas ve şık görünün


Küçük bir bütçe ile kas ve şık görünün
Tarih 23/01/2011 13:03 Yazar Onur Okuyanlar 1199
Print Pdf Email RSS
http://www.kendinigelistir.com/resimler/karizmatikk.gifİlk izlenim kapıların önünüzde sonuna kadar açılmasını da sağlayabilir, yüzünüze kapanmasını da! İlk izlenimin anahtarı ise görünümünüz. Üstelik küçük bir bütçeyle de klas ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Nasıl mı? Gardırobuna daha az bütçe ayırıp bir yandan da şık ve klas görünmek isteyenler için taktikler…

Bazen tasarımcıların hazırladığı giysilerin neden çok pahalı olduklarını anlamakta güçlük çekeriz. Şüphesiz, bu fiyat uçurumunun en önemli sebebi gösterişli etiketler taşımaları. Yine de kabul edilmesi gereken kimi ayrıcalıklara kavuşuyor tabi bu markaları tercih edenler; kalıpları ve kumaşları oldukça kaliteli özellikle de herhangi bir dükkandan aldığınız sıradan bir parçaya göre çok daha uzun ömürlü olabiliyorlar kaliteleri sebebiyle.

Yine de hepimiz gardırobumuza daha az bütçe ayırıp bir yandan da şık ve klas görünmek istiyoruz. İşte bu amaçta işinize yarayabilecek kimi taktikler:

Düğmeleri değiştirin: Hiç de fena olmayan ama pahalı da olmayan bir giysinin üzerinde maliyeti düşürmek adına kullanılan plastik düğmeleri, aldığınız daha şık ve pahalı olanlarla değiştirebilirsiniz.

Değişiklik yapın: Ufak oynamalarla tüm görünüme katacağı değişime inanamayacaksınız. Pantolonunuzun paçalarını kısaltmak, sokakları süpürmeye niyetliymişsiniz yerine şık görünmeye önem verdiğinizi düşündürtecektir. Ya da elbisenizin yaka kısmını biraz daha açarak hafif dekolte sağlayın.

kişisel imaj

Kemer kullanın: O çok sevdiğiniz ucuz elbisenizin bir kuşağı varsa, onu çıkartıp yerine deri bir kemer kullanmak elbisenin havasını komple değiştirecektir.

Kumaş kalitesi önemli: Stili uydurabilirsiniz ama kumaşı sakın! Kalıbın ne kadar iyi olduğunun önemi yok, ucuz kumaş asla kullanılmamalıdır çünkü kendini fazlasıyla belli eder. %20 sentetikten fazla olan her şeyden uzak durun. Ve parlak olanlardan da!

Pahalı aksesuarlar satın alın: Elbise ve ceketi seçerken yeterince tasarruf ettiniz, öyleyse akıllara zarar bir çift ayakkabı alabilirsiniz! İyi görünmeleri bir yana önünüzdeki ay kullanılmaz duruma da gelmeyecekler. Ucuz ayakkabılar, berbat kumaşlar gibi apaçık belli olur. Aynısı çanta ve kemerler için de geçerli. O Yüzden uzun ömürlü olacak bu aksesuarlarınız için para harcamaktan çekinmeyin.

Kaynak : Milliyet Gazetesi

Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
Takvim
Ocak 2020
P S Ç P C C P
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 
.