Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Telefon haberleri > Cep telefonlarına bedava virus ( antivirus)


Cep telefonlarına bedava virus ( antivirus)
Tarih 22/11/2010 21:59 Yazar Onur Okuyanlar 1034
Print Pdf Email RSS
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQJh_9QsYjIjedumK-9cdK4WeT8ZsBFXMiyqknReJV-2mFEGph9CwSon günlerin modalarından bir tanesi de bu. Telefonunuz çalıyor ve son derece kibar bir kişi size ücretsiz antivirüs isteyip istemediğinizi soruyor.
 
 
Haber, Bir teknik servis şirketinden gelen promosyon amaçlı bir teklif gibi görünen bu telefona olumlu yanıt verdiğinizde artık sizin için çok geç oluyor. 
Özellikle İngiltere'de hızla artan bu dolandırıcılık yöntemi ile bilgisayarınıza Antivirüs görünümlü casus programlar yükleniyor ve siz kendinizi güvene aldığınızı düşünürken aslında bilgisayarınızın konrtolünü ellerinizle dolandırıcılara vermiş oluyorsunuz. 
 
Get Safe Online adlı bilişim güvenliği firmasını son raporunda dikkat çekilen bu durumun dünyaya hızla yayıldığının ve insanların telefonda birebir iletişimde bulundukları kişilere daha fazla güvenmelerinden dolayı tehlikenin arttığının altı çiziliyor. 
 
Ülkemizde henüz böyle bir olay rapor edilmemiş olsa da İngiltere'deki furyanın her an başka ülkelere sıçrayabileceği konusunda uyarılar yapılıyor.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.