Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Dünya haberleri > Obama'dan Kuzey Kore'yi uyarı


Obama'dan Kuzey Kore'yi uyarı
Tarih 12/11/2010 16:55 Yazar Onur Okuyanlar 860
Print Pdf Email RSS
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRwGPD6PfK5LDzU9mJJULYWUr6-LA2nto3Qd-SqvyYyfWV7oe3JABD Başkanı Barack Obama, Kuzey Kore’yi uyarararak, ‘’Pyongyang’ın Güney Kore’ye saldırma teşebbüsünde bulunması durumunda, ABD’nin tereddüt etmeden Güney Kore’yi savunacağını’’ söyledi.

SEUL - G-20 Liderler Zirvesine katılmak üzere Güney Kore’nin başkenti Seul’e gelen Obama, bu ülkede konuşlandırılmış Amerikan askerlerine hitaben yaptığı konuşmada, ‘’Pyongyang sakın yanılmasın, ABD’nin Seul ile olan müttefikliği hiçbir zaman bugünkü kadar kuvvetli olamamıştı ve saldırı anında, ABD tereddütsüz bir şekilde Güney Kore’yi savunacaktır’’ diye konuştu.

Obama, ABD’nin ve uluslararası toplumun Pyongyang’ı, ‘’nükleer silah geliştirme sevdasından vazgeçmemesi durumunda dünyada yalnız kalacağı’’ konusunda sürekli uyardığını hatırlattı. Barack Obama, ‘’Ama eğer, Pyongyang nükleer konusunda sorumluluklarını yerine getirirse, ABD ve uluslararası toplum tarafından ödüllendirilir ve bu çerçevede uluslararası camia Kuzey Kore liderlerinin ülkelerindeki ‘apaçık fakirliği’ yenmelerine yardım eder’’ dedi.

Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.