Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > İnternet haberleri > Sanal Alemde Hırsızlık Yapan Hollandalı 17 Yaşındaki Cocuk Tutuklandı


Sanal Alemde Hırsızlık Yapan Hollandalı 17 Yaşındaki Cocuk Tutuklandı
Tarih 15/11/2007 15:52 Yazar Onur Okuyanlar 1696
Print Pdf Email RSS
Sanal Alemde Hırsızlık Yapan Hollandalı TutuklandıSanal Alemde Hırsızlık Yapan 17 Yaşında Hollandalı Bir Genç Tutuklandı. Aynı Olaya İlişkin 15 Yaşındaki Bir Genç Polis Tarafından Sorgulanıyor.


Habbo Otel adlı bir sosyal sitede yaşanan hırsızlık olayına polis müdahil oldu. Sosyal siteye üye olan kişiler, gerçek para ile aldıkları Habbo kredisi ile eşya alabilirken çeşitli oyunlarda oynayabiliyor.

Sanal otelde yaşanan hırsızlık olayı sonrası polis, 17 yaşındaki bir genci tutukladı. Genç, 4 bin Euro değerindeki eşyayı sanal odadan çalmakla suçlanıyor. 15 yaşındaki bir gençte sorgulanırken 6 kişinin de çalıntı eşyaları sanal odalarına yerleştirdiklerinden şüpheleniliyor.


Habbo Otel adlı sosyal siteyi işleten Sulake adlı şirketin sözcüsü, 'Diğer sanal dünyalarda yaşanan problemler Habbo'da da yaşanıyor. Bir takım insanların, diğerlerinin kişisel bilgilerini çalmaya çalışıyor. Habbo'da hırsızlık yapmanın tek yolu, insanların kullanıcı adı ve şifresini çalarak olabilir. Mağdur kişi, sahte Habbo sitesine girerek kullanıcı adı ve şifresini kaptırmış.' dedi. Sözcü, gerçek para ile yapılan alışveriş nedeniyle polisin olaya müdahil olduğunu belirtti. Habbo Otel sitesine 30 farklı ülkeden 6 milyon kayıtlı kişi bulunuyor. (Cihan Haber Ajansı) 5 saat önce
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.