Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Türkiye haberleri > Bir Hafta İçinde 15 PKK'lı Terörist Öldürüldü


Bir Hafta İçinde 15 PKK'lı Terörist Öldürüldü
Tarih 14/11/2007 23:25 Yazar Onur Okuyanlar 1543
Print Pdf Email RSS
Güvenlik Güçlerinin Terör Örgütü PKK'ya Yönelik Düzenlediği Operasyonlar Kapsamında, Son Bir Hafta İçinde 15 Teröristin Etkisiz Hale Getirildiği Bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın terörle mücadele raporuna göre, 06-13 Kasım 2007 tarihleri arasında güvenlik güçlerinin terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonlarda 3 terörist ölü, 2 terörist sağ, 10 terörist teslim olmak üzere toplam 15 terörist etkisiz hale getirildi.
Kasım ayında bu tarihe kadar ise 6 terörist ölü, 11 terörist sağ ve 10 terörist teslim olmak üzere 27 terörist etkisiz kılındı.

Öte yandan güvenlik güçlerinin operasyonları karşısında çaresiz kalan terör örgütü PKK, son bir hafta içinde eylemlerinde 30 kilo patlayıcı madde kullandı.

Yollar ile araziye döşediği patlayıcı tuzaklarıyla güvenlik güçlerine zarar vermeye çalışan teröristlerin, kullandığı patlayıcı miktarlarında son aylarda büyük artış yaşanıyor.

Terör örgütü, Kuzey Irak'tan Türkiye'ye soktuğu patlayıcıları güvenlik güçlerine ve sivil vatandaşa zarar vermek için kullanıyor.

Mayın tuzağının etkili olabilmesi için de patlayıcılara A-4, C-4 patlayıcı ve piknik tüpü yerleştiriyor. 03-09 Kasım 2007 tarihleri arasında 24 patlayıcı madde ve mayın kullanma eylemi gerçekleştiren terör örgütü, 30 kilogram patlayıcı kullandı.

Terör örgütü mensupları tarafından hazırlanan ve güvenlik güçleri tarafından patlama gerçekleşmeden etkisiz hale getirilen patlayıcı madde olay sayısı 21 olurken; terör örgütü mensupları tarafından hazırlanan ve patlatılan patlayıcı madde sayısı da 3 oldu.

Güvenlik güçleri tarafından patlama gerçekleşmeden etkisiz hale getirilen 21 olayda ele geçirilen patlayıcı madde cins ve miktarları ise şöyle: TNT 400 gram; C-4 Plastik Patlayıcı Madde 3.5 kilogram; Amonyum / Potasyum Nitrat 13 kilogram; Anti personel mayını 2 adet; Tuzaklanmış mühimmat (Muhtelif) 8 adet. Terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen 3 patlayıcı olayında kullanılan patlayıcı madde miktarı tahminen 13 kilogram patlayıcı ve 1 adet A/P mayını. (Cihan Haber Ajansı) 14.11.2007 15:03
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.