Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
 %100 Ücretsiz Türkiye'nin Ansiklopedi Bilgi Sitesine Hoşgeldiniz. Amacımız Kaliteli ve Tarafsız Türkçe Bilgi yi farklı iletişim teknolojileri araçları kullanarak ücretsiz iletmektir. AyBilgi 2012 yılında kurulmuş olup, internetteki en eski türkçe ansiklopedi sitesidir.
>  Anasayfa > Forum > Yaşam > Yasama dair > Gunluk Yasadiginiz Olaylar > Aslanın ağzındaki 6 lei yani 3 lira :) alınan malı iade etme, değiştirme
>  Forum

RSSReply
Aslanın ağzındaki 6 lei yani 3 lira :) alınan malı iade etme, değiştirme
YazarMetin
Onur
Onur Özyürek

Katkılar: 2407

Online: Hayır
Tarih: 11/11/2011 18:19
Aslanın ağzındaki 6 lei yani 3 lira :) alınan malı iade etme, değiştirme
#post4589
Bu gün, eczaneden crem aldım önceden 4 lira olan krem fiyatı 8 lira olmuştu. Aldım kremi biraz düşündüm bu fiyat çok fazla dedim, döndüm ve geri vermek istedim kadın almadı. Dedi değiştiremem işte kasadan fiş geçti... Smile

Bende dedim, türkiyede değiştirebiliyor burada neden olmuyor, sonra gittim başka bir ecanede aynı kremin 4 lira olduğunu (8lei) öğrendim.

Sonra sinirlendim eve geldim, arkadaşlara sormaya başladım değiştirme hakkımın olup olmadıgını arkadaşlar dedilerki değiştirlebilir, bende gittim kadına benim hakkım var değiştirmek istiyorum kadın'da dediki değiştiremeyiz falan, filan sonra kız arkadaşı aradım o geldi olay buyüdü falan tüketici hakklarını aradık, dedimki kadına bu değiştirlecek dedim kadında olmaz falan filan dedi kız arkadaşımda dedi tüketici haklarına şikayet edicez, kadın en sonunda sinirlendi 15 lei para verdi üstelik 50 kuruşta ker etmiş oldum Smile

Bu arada bilgisi olmayan arkadaşlar için türkiyedeki;

Aldığınız malı 1 hafta içinde hiç sebep göstermeden geri verebilirsiniz...
Aldığınız mal kusurlu ise 30gün içinde yenisini isteyebilir, değiştirebilir, parasını alabilirsiniz.
Eeğer kusurlu malın kusuru gizlenmiş ise aldığınız malı 2 sene içinde değiştirebilirsiniz..

Bu gün bunları araştırdım bilmeyen arkadaşlara yardımcı olacağını inanıyorum Smile
Türk Oguz begleri, bodun eşidiŋ. Üze teŋri basmasar, asra yer telinmeser, Türk bodun iliŋin törüŋin kim artatı udaçı erdi? Smile
Delete Edit Quote

Onur
Onur Özyürek

Katkılar: 2407

Online: Hayır
Tarih: 12/11/2011 12:22
Re: Aslanın ağzındaki 6 lei yani 3 lira :) alınan malı iade etme, değiştirme
#post4592
Türkiye'de de sarıkız seyahat ın biletini geri vermiştim Smile birkerede tren bileti, alaşehir sarıkız seyatın biletini geri vermenin keyfi hiç birşey ile değişilemez.

Bu arada söz konusu para değildi, söz konusu benim geri verme hakkım olup olmadığıydı. Smile

İşin kötü tarafı denisa'ya oldu, 10 senedir oradan alıyormuş gerçi kazıkcı ama Smile artık başka ecazane kullanmak zorunda kalıcak gerci
Türk Oguz begleri, bodun eşidiŋ. Üze teŋri basmasar, asra yer telinmeser, Türk bodun iliŋin törüŋin kim artatı udaçı erdi? Smile
Delete Edit Quote

Reply
Arama