Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Dosyalar > İnternet > Msn Programları > MSN Messenger 7.0 türkçe (eski sürümü)

MSN Messenger 7.0 türkçe (eski sürümü)
Üreticiden : MSN ve Hotmail hesaplarınızı rahatlıkla kontrol edebileceğiniz, bunun yanında MSN ve Hotmail kullanıcıları ile sesli, görüntülü ve yazılı olarak iletişim ve karşılıklı oyun oynayabileceğiniz ve son olarak da kişi listenizdekilere anlık ileti gönderebileceğiniz harika bir sohbet yazılımı.

Özellikler
 • Sohbet edin
  Web kamerası kullanarak sohbet edin, cep telefonlarına metin iletileri gönderin ve yeni, şık ifadelerle kendinizi anında (çevrimiçi ve gerçek zamanlı) ifade edin.

  + Çevrimiçi anlık ileti gönderin
  Arkadaşlarınızı kişiler listenize ekleyerek onlarla çevrimiçi sohbet edin. Kolaydır, kimlerle iletişim kurduğunuzu denetlemenizi sağlayarak gizliliğinizi korumanıza yardımcı olur ve eğlencelidir. En iyisi ise, tamamen ücretsizdir.

  + Canlı web kamerası kullanarak sohbet edin
  MSN Messenger kullanırken web kameranızı bağlayın. Kendinize, çocuklarınıza veya köpeğinize doğru çevirin... Arkadaşlarınıza gerçek sizi görmenin keyfini yaşatın!

  + Cep telefonlarına metin ileti gönderin
  Arkadaşlarınız sürekli hareket halindeyse, MSN Messenger'dan ileti alabilen her türlü cep telefonuna ve taşınabilir aygıta metin ileti gönderebilirsiniz. Kişilerin size gönderdiği MSN iletilerini almak için de telefonunuzu ayarlamayı unutmayın.

  + MSN Alerts ile en yeni haberleri alın
  MSN Messenger üzerinden en son haberleri, hava durumunu, hisse senedi fiyatlarını ve spor haberlerini alın. Alışveriş, flört ve daha pek çok konudaki haberleri almayı da seçebilirsiniz!
 • Kişiselleştirin
  MSN Messenger size benziyor! Kendi fotoğrafınızla oturum açın, kendi ifadelerinizi oluşturun ve yeni, şık arka planlarla kendinizi gösterin!

  + Kendi ifadelerinizi oluşturun
  Herkes tam olarak nasıl hissettiğinizi öğrensin. İstediğiniz herhangi bir resmi kullanarak kendi ifadelerinizi oluşturun.

  + Arka planlar
  MSN Messenger arka planını ruh halinize uyacak şekilde değiştirin. Veya arkadaşlarınızla çevrimiçi sohbet ederken arka planlarınızı onlarla paylaşın.

  + Görüntü resimleri
  Görüntü resminizi ruh halinize uyacak şekilde değiştirin. Kendi resminizi seçin veya resim karşıdan yükleyin ve kim olmak istiyorsanız o olun.
 • Eğlenin
  Web'e diğerleriyle birlikte gözatın, oyunlar oynayın, sohbet edin ve anında yeni insanlarla tanışın! MSN Messenger ile yaşam çok daha keyifli.

  + Oyun oynayın
  Oyun ve Eğlence, MSN Messenger üzerinden oyun oynamanızı sağlar. Oyun oynarken ileti alışverişine devam edebilirsiniz.

  İşte MSN Messenger Oyunlar'ı kullanarak arkadaşlarınızla çevrimiçi eğlenmenin yolu :
  1. Herhangi bir konuşma penceresinde Oyun ve Eğlence 'yi tıklatın.
  2. Bir etkinlik seçin.
  3. Kişinin kabul etmesini bekleyin.
  4. Oynamaya başlayın.

  + Fotoğraf ve dosya paylaşın
  Fotoğrafları ve dosyaları anında değişin. Bu özellik bir MSN aboneliği ile kullanılabilir. (Bu özellik yalnızca şu ülkeler için geçerlidir : ABD, Avustralya, İngiltere, Kanada, Almanya, İspanya, Meksika, Fransa ve Japonya)

  + Alışverişe gidin
  Belirli ürünleri satın alın, satıcıların fiyatlarını karşılaştırın ve sanılan büyük fırsatlardan yararlanın.

  + Web'de arama ve dahasını yapın
  Artık herhangi bir web sayfasından internette arama yapabilir, Pop-up Guard ile açılan reklamları engelleyebilir ve MSN Messenger'ı başlatabilirsiniz. Hem de MSN Araç Çubuğu'ndan.
 • Gizliliğinizi koruyun
  Size ve ailenize kimlerin ileti gönderip alabileceğine karar verin. MSN denetimi elinizde tutmanıza yardımcı olur.

  + İstenmeyen iletileri engelleyin
  Kimlerden ileti almak istediğinizi seçmek için İzin Verdiklerim listenizi kullanın.

  + Çevrimiçi durumunuzu seçin
  Sohbet edemeyecek kadar meşgulseniz, telefondaysanız veya masanızdan ayrılıyorsanız, kişilerin müsait olup olmadığınızı bilmesi için MSN Messenger durumunuzu değiştirin.

  + Konuşmaları izleyin
  Konuşma geçmişinizi kaydederek anlık iletilerinizin kaydını tutun.

  + Çocuğunuzun kimlerle iletişim kuracağını denetleyin
  MSN size, çocuğunuzun MSN Messenger'da ne kadar zaman geçirdiğini ve kimlerle iletişim kurduğunu bildiren haftalık bir e-posta raporu gönderebilir. (Bu özellik yalnızca şu ülkeler için geçerlidir : ABD, Avustralya, İngiltere, Kanada, Almanya, İspanya, Meksika, Fransa ve Japonya)

  Minimum Sistem Gereksinimleri
 • Çoklu Ortam Bilgisayar
 • Pentium 233 MHz hızında veya daha hızlı işlemci (500 MHz önerilir)
 • Microsoft Windows 98, Windows 2000, Windows Millennium veya Windows XP işletim sistemi
 • En az 64 MB RAM (128 MB önerilir)
 • Yüklemek için en çok 50 MB sabit disk alanı gerekiyor, yükleme sonrasında en çok 15 MB gerekebilir.
 • 256 renkli VGA veya daha yüksek çözünürlüklü grafik kartı (SVGA önerilir)
 • En az 800x600 ekran çözünürlüğü
 • Varsayılan tarayıcınız olması gerekmese de, bilgisayarınızda Microsoft® Internet Explorer sürüm 6 SP1 veya daha yeni bir sürümü yüklü olmalıdır.

  Editörden
  ICQ, sohbet-iletişim programları arasında liderken MSN Messenger'ın ani çıkışı ICQ'yu tahtından innDirdi. Microsoft'un MSN Messenger üzerinde yaptığı müthiş gelişmeler, MSN Messenger kullanıcı sayısını inanılmaz bir şekilde artırdı.
  MSN Messenger ile daha hızlı sohbet etmek mümkün. ICQ, MSN Messenger'ın yanında oldukça yavaş kalıyor. Ayrıca MSN Messenger ile MSN ve Hotmail hesaplarınızı kontrol edebilme olanağınız bulunuyor. MSN Messenger sayesinde MSN veya Hotmail sayfasına gitmeden "Gelen Kutusu"na (Inbox) erişebiliyorsunuz. Oturum açıkken kimlerin oturum açtığını, kimlerden e-posta geldiğini görebiliyorsunuz. Bunun gibi birçok artı özelliğiyle MSN Messenger kategorisinde bir numara!
  ICQ'nun MSN Messenger'dan iki adet artısı bulunuyor. Birincisi; ICQ'da "Görünmez" (Privacy) haldeyken iletişim kurma olanağı bulunuyor. İkincisi ise; ICQ ile tanımadığınız kişilerle tanışma imkanı mevcut. "Arama" bölümünden belirlediğiniz kriterlere göre çevrimiçi/çevrimdışı durumlarını da belirleyerek tanımadığınız kişileri bulabilir ve iletişim kurabilirsiniz.
  MSN Messenger, ICQ'da bulunan bu iki önemli özelliği kendi bünyesinde barındırması durumunda kuşkusuz tamamen hakimiyeti sağlayacak. Microsoft, ilerleyen sürümlerde böyle yenilikler yapabilir.
 • Yazar:Onur
  VersiyonÜcretsiz
  Tarih:07/06/2011 14:24
  Boyut:10 byte
  Görüntülenme:2556 kere
  İndirilme:15 kere
  Tags - Delicious Technorati Blinklist Face Twi
  Bu Sayfayı Google için Yararlı Bulduysanız (+1) Tuşuna Basınız.
   


  adad
  yorumlar Eski sürümü daha iyi bilgisayarı yormuyor Smile
  26
  Haz
  Arama
   
  .